Цифровий світ та інформаційна грамотність

 Мета уроку. Формування інформаційної культури та академічної доброчесності учнів. Ознайомитися з основними видами інформації, що залишають цифровий слід і тінь в Інтернеті. Дослідити сервіси Google, що фіксують інформацію про користувача і впливають на результати роботи інших сервісів (пошук, реклама, підказки). Виявити відомості, які збирає про користувача Facebook і дізнатися як обмежити доступ до приватної інформації.

Хід уроку

   Цифрова інформаційна мережа, що обплутала своєю павутиною всі комп'ютери на планеті, неминуче співіснує з такими явищами, як «цифровий слід» і «цифрова тінь». Цифрова тінь - це інформація, яку кожна сучасна людина створює про себе, сама того не підозрюючи, а цифровий слід - це гігабайти інформації, які користувачі щодня самостійно передають через Всесвітню павутину, відправляючи електронні листи з вкладенням, ділячись фільм або публікуючи пости в соціальних мережах.

  Обсяг цифрового сліду кожної людини щодня постійно збільшується. Відповідальність за зберігання та використання цієї цифрової інформації покладається на певні організації, Інтернет-сервіси, провайдери і дата-центри, де все це розміщується фізично.


Інформаційна культура — уміння цілеспрямовано працювати з да­ними й використовувати сучасні технічні засоби та методи.

Інформаційна культура проявляється в людини:

·       у конкретних навичках використання різних технічних пристроїв — від телефону до персонального комп’ютера та мережевих пристроїв;

·       в умінні отримувати дані з різних джерел — від періодичних друкова­них джерел до електронних комунікацій;

·       в умінні подавати інформацію в зрозумілому вигляді та ефективно її використовувати;

·       в уміннях працювати з повідомленнями різних видів.

 Культурна людина повин­на вміти оцінювати отримані відомості якісно, розуміти їх корисність, достовірність тощо.

Істотний елемент інформаційної культури — уміння приймати колек­тивне рішення. Уміння ефективно взаємодіяти з іншими людьми — важлива ознака людини інформаційного суспільства.

Правила спілкування:



Домашнє завдання: 
Перегляньте відео разом з батьками
Безпека дітей в інтернеті. Серія 5 - Техніка безпеки: спілкування (Джерело: - https://osvita.diia.gov.ua/)


Немає коментарів:

Дописати коментар