Цифровий світ та інформаційна грамотність

 Мета уроку. Формування інформаційної культури та академічної доброчесності учнів. Ознайомитися з основними видами інформації, що залишають цифровий слід і тінь в Інтернеті. Дослідити сервіси Google, що фіксують інформацію про користувача і впливають на результати роботи інших сервісів (пошук, реклама, підказки). Виявити відомості, які збирає про користувача Facebook і дізнатися як обмежити доступ до приватної інформації.

Хід уроку

   Цифрова інформаційна мережа, що обплутала своєю павутиною всі комп'ютери на планеті, неминуче співіснує з такими явищами, як «цифровий слід» і «цифрова тінь». Цифрова тінь - це інформація, яку кожна сучасна людина створює про себе, сама того не підозрюючи, а цифровий слід - це гігабайти інформації, які користувачі щодня самостійно передають через Всесвітню павутину, відправляючи електронні листи з вкладенням, ділячись фільм або публікуючи пости в соціальних мережах.

  Обсяг цифрового сліду кожної людини щодня постійно збільшується. Відповідальність за зберігання та використання цієї цифрової інформації покладається на певні організації, Інтернет-сервіси, провайдери і дата-центри, де все це розміщується фізично.


Інформаційна культура — уміння цілеспрямовано працювати з да­ними й використовувати сучасні технічні засоби та методи.

Інформаційна культура проявляється в людини:

·       у конкретних навичках використання різних технічних пристроїв — від телефону до персонального комп’ютера та мережевих пристроїв;

·       в умінні отримувати дані з різних джерел — від періодичних друкова­них джерел до електронних комунікацій;

·       в умінні подавати інформацію в зрозумілому вигляді та ефективно її використовувати;

·       в уміннях працювати з повідомленнями різних видів.

 Культурна людина повин­на вміти оцінювати отримані відомості якісно, розуміти їх корисність, достовірність тощо.

Істотний елемент інформаційної культури — уміння приймати колек­тивне рішення. Уміння ефективно взаємодіяти з іншими людьми — важлива ознака людини інформаційного суспільства.

Правила спілкування:



Домашнє завдання: 
Перегляньте відео разом з батьками
Безпека дітей в інтернеті. Серія 5 - Техніка безпеки: спілкування (Джерело: - https://osvita.diia.gov.ua/)


Практична робота "Створення таблиць в текстовому документі"

Мета: Формування умінь створювати та оздолювати таблиці в текстовому документі

Актуалізація опорних знань: Виконання інтерактивної вправи
Практична робота:
1. Створити текстовий документ, в якому створити таблиці за зразком:
    1. стор. 96 Завдання 2
   2стор. 97 Завдання 1 Зображення до завдання
2. Збережи роботу власній папці під назвою "Таблиці_Прізвище", здай в гугл клас
Інструкція- нагадування я це зробити можна знайти за посиланням 
Додаткове завдання стор.96 завдання 3

Домашнє завдання: повторити стор.98-100

Додавання таблиць до текстових документів

Мета: сформувати знання про способи вставлення таблиць у текстовий документ; формувати вміння створювати таблиці у текстовому документі, редагувати структуру  таблиць, змінювати формат окремих елементів; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи.
Актуалізація опорних знань:

Пояснення нового матеріалу. 
Створення таблиці за зразком з коментарями та поясненням вчителя та підручник стор. 99-100

Домашнє завдання: опрацювати по підручнику стор. 99-100
Перевір свою компетентність:

Додавання зображень до тексту

Мета: сформувати поняття: графічні об’єкти, навчити способам вставлення графічних об’єктів у текстовий документ; формувати вміння застосовувати знання та навички з різних предметів; розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості, естетичного смаку.

Актуалізація опорних знань: 
1. Що таке текстовий редактор? Назвати приклади програм текстових редакторів
2. Що означає процес редагування тексту?
3. Що означає процес форматування тексту?
4. Нагадати кнопки форматування симолів на панелі інструментів.
5. Комбінація клавіш для копіювання тексту?
6. Комбінація клавіш для вставлення скопійованого тесту?
7. Назвати основні правила комп'ютерного набору тексту.
Опрацювання теоретичного матеріалу:


Практичне завдання:
Створити текстовий документ – листівку про улюблену пору року.
Текст  та малюнки можна скачати тут


Домашнє завдання:

Підручник сторінка, ст.98 прочитати.
Індивідуальне завдання: створити запрошення за зразком у підручнику стор. 93