Урок_15 Основні об'єкти текстового документа. Створення онлайн текстового документу

 Мета: формувати поняття текстового документу, програми призначеної для роботи з текстом, вміння створювати текстовий онлайн документ

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань:
Формування вмінь та навичок

1. Зайдіть у свій Google аккаунт у Google classroom та відкрийте  урок за
сьогоднішньою датою.
2. В розділі "Ваша робота" виберіть "Створити" - Документи
3. В створеному документі вибрати Файл\Перейменувати змінити назву на "Поняття_Прізвище"
4. Встановити розмір шрифту -14, колір - синій
5. Набрати текст за зразком закінчивши речення:
6. За допомогою клавіші Enter перейти на новий рядок.
7.  Встановити розмір шрифту -16, колір - зелений
8. Введіть текст за зразком, дописуючи необхідні за змістом слова.
9. Перейдіть на новий рядок
10. Встановити розмір шрифту -18, колір - на власний смак
11. Наберіть текст за зразком, утворюючи словосполучення:
12. Закрийте вкладку з документом
13. Здайте роботу в Google classroom
Підсумок уроку

Урок_14 Роль електронного документообігу у сучасному суспільстві

Мета: 
  • Пояснювати поняття об’єкта та властивостей об’єкта. 
  • Називати основні об'єкти текстового документа. 
  • Редагувати та форматувати об'єкти текстових документів. 
  • Усвідомлювати роль електронного документообігу у сучасному суспільстві. 

Хід уроку:

Вивчення нового матеріалу:

Формування практичних навичок

  1. Запустити програму Microsoft Word одним з відомих вам способів

  2. Створити новий документ

  3. Зберегти документ у папці Текстовий процесор, що знаходиться у вашій власній папці,

під назвою Програма_Прізвище.
4. Згорни створений документ, виконуй по черзі вправи за посиланнями, результат кожної
вправи фотографуй (PrintScreen) та фото вставляй у створений документ Програма_Прізвище. 
Збережи результати роботи та здай роботу в Google Classroom
Вправи:

Домашнє завдання Читати стор. 80, 86-87

Урок_13 Використання мережі Інтернет для навчання

  Мета:формувати умння використовувати мережу інтернет для навчання; навчити учнів уникати небезпеки при роботі в Інтернеті, користуватись безпечним пошуком у пошуковій системі; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати і робити висновки

Хід уроку

Актуалізація опорних знань

Формування практичних навичок

  1. У папці Цифрові мережеві технології, що знаходиться у вашій власній папці,

створіть файл Документ Microsoft Word, надайте йому ім’я: Підсумок-Прізвище

2. Знайди в мережі Інтернет відповіді на запитання та скопіюй їх в
створений документ Підсумок-Прізвище
Запитання:
1. Зображення гербу України
2. Зображення карти Хмельницької області
3.Фото краєзнавчого музею м.Нетішин
4. Вітальну листівку до дня народження
5. Скільки держав входить у склад ООН?
6. Хто винайшов кулькову ручку?
7. Де буде відбуватись фінал Євро-2020?
8. У якому році народився І. Я. Франко?
9. Запишіть прізвище батька і сина, які отримали Нобелівську премію
10. Де було встановлено перший пам’ятник Лесі Українці?
11. Якою нагородою України і за що була нагороджена Ющенко Катерина Лонгвинівна?
12. Де знаходиться бібліотека, яку очолював вчений, від імені якого походить слово "алгоритм"?
Збережи результати роботи та здай роботу в Google Classroom

Урок_12 Безпечне користування Інтернетом

 Мета: навчити учнів уникати небезпеки при роботі в Інтернеті, користуватись безпечним пошуком у пошуковій системі; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати і робити висновки

Хід уроку

Актуалізація опорних знань

Знайди та поясни терміни, які відносяться до теми "Пошук інформації в мережі Інтернет"

 Вивчення нового матеріалу: (стор. 77)

Формування практичних навичок

1. Зайди у гугл клас Інформатика

2. Обери у потоці урок за сьогоднішньою датою

3. В розділі "ВАША РОБОТА" вибери команду "Додати або створити" та обрати "Документ"

4. Перейди на наступну вкладку та знайди в мережі Інтернет відповіді на запитання.

Скопіюй їх та адресу сайтів у створений документ

Запитання:
1. Що таке Вікіпедія?
2. Яка статуя вища: Батьківщина-Мати у Києві чи статуя Христа в Ріо-де-Жанейро?Додати ілюстрації.
3.Хто автор вірша, що починається рядком "Як вистоїш, коли всі проти тебе..."? Додати ілюстрації.
4.Хто з відомих людей народився в один день з вами?

  • Зміни ім'я файлу на "Безпека_Прізвище"
  • Здай роботу в Google Classroom
Домашнє завдання Читати стор. 76-77
Переглянь відео та запиши основні правила 
користування інтернетом до зошита:

Перевір свої занання, виконавши інтерактивні вправи:






Урок_11 Завантаження даних з Інтернету. Практична робота №3

 Мета: формувати вміння пошуку необхідної інформації та її збереження; розвивати логічне мислення, просторову уяву, уміння знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й самостійно знайомитись із сучасними програмними засобами; виховувати акуратність, точність, коректність і тактовність при роботі з  комп’ютером; прищеплювати навички самостійної та групової роботи.

Хід уроку

Актуалізація опорних знань

Формування умінь та навичок:

1. У папці Цифрові мережеві технології, що знаходиться у вашій власній папці,
створіть файл Документ Microsoft Word, надайте йому ім’я: Завдання_Прізвище.
2. Виконай завдання з розділу "Перевір себе" стор. 71 твого підручника Інформатика 5 клас:
  • знайди в мережі Інтернет відповідь на 1-ше запитання
  • скопіюй її в створений документ Завдання_Прізвище
  • знайди ілюстацію до даної відповіді та встав у цей же документ
  • аналогічно оформи відповіді на решту запитань
3. Збережи результати роботи та здай роботу в Google Classroom
Домашнє задоволення:  Читати стор. 69-70.

Урок_10 пошук інформації в мережі Інтернет

 Мета: розглянути пошукові системи мережі Інтернет, правила пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет, сформувати вміння пошуку необхідної інформації; розвивати логічне мислення, просторову уяву, уміння знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й самостійно знайомитись із сучасними програмними засобами; виховувати акуратність, точність, коректність і тактовність при роботі з  комп’ютером; прищеплювати навички самостійної та групової роботи.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань. Гра "Закінчи речення"

  1. Комп’ютерна мережа- це...

  2. Комп’ютерні мережі бувають...

  3. Локальні комп'ютерні мережі відрізняються від глобальних тим, що ...

  4. Прикладом глобальної мережі є ...

  5. Організація, яка надає послуги мережі Інтернет називається ...

  6.  Модем - це пристрій, що дає змогу комп'ютерам передавати дані ...

  7. Зв'язок, який діє на відстані кількох десятків метрів і використовується для організації бездротових локальних мереж - це....

ІІ Вивчення нового матеріалу: (стор. 64-71)
    Інтернет - це це комп'ютерна мережа, що об'єднує комп'ютери по всьому світу. Інтернет — це джерело інформації, розваг, освітніх ресурсів, засіб спілкування та передачі даних, величезний простір для творчості.
       WWW (World Wide Web) - служба Інтернету, що пов'язує веб-сторінки в усьо­му світі. Сторінки з'єднані через посилан­ня одна на одну. Це схоже на гігантську павутину.
    Веб-сервер - комп'ютер, що містить документи служби WWW (веб-сторінки), а також програмне забезпечення. що надає до цих документів доступ.
    Браузер (веб-браузер) - це програма, яка забезпечує перегляд веб-сайтів на клієнтських пристроях.

    Взаємодія веб-браузера та веб-сервера:

    
    Що можна робити в Інтернеті?
    1) Шукати інформацію
    2) Спілкуватись
    3) Передавти файли
    4) Заробляти гроші
    5) Оплачувати рахунки
    6) Розважатись

    Пошукові служби:
    2) www.yahoo.com
    3) www.meta.ua
    4) www.bing.com
    5) www.kiddle.co

    Алгоритм пошуку в мережі Інтернет:

Правила ефективного пошуку інформації в мережі Інтернет (підр стор.70)

Формування практичних навичок

Знайди в мережі Інтернет відповіді на запитання та запиши їх в зошит
Запитання:
1. Що таке фейк?
2. Що таке фішинг?
Здай роботу в Google Classroom


Домашнє завдання Читати стор. 64-67, стор. 70


Урок_9 Комп'ютерні мережі. Види мереж

Мета уроку: ознайомити учнів з такими поняттями: комп’ютерна мережа, локальна мережа,

мережні папки; сформувати навички роботи в локальній мережі, використовувати її ресурси; 

розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність,

аналізувати i робити висновки;  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність,

дисциплінованість

Хід уроку

 — Уявіть ситуацію: на уроці інформатики на комп’ютері у вашого однокласника є необхідні файли (зображення, музика, відео), а на вашому немає. Зате до вашого комп’ютера під’єднаний принтер, а однокласникові потрібно роздрукувати реферат.

— Який вихід з даних ситуацій ви можете запропонувати? (Учні пропонують свої варіанти, зокрема перенести файли за допомогою знімних носіїв інформації (флешки, диски) або з’єднати комп’ютери між собою.)

— Часто виникає потреба швидко передавати необхідну інформацію на відстань, використати спільні пристрої, адже набагато швидше, наприклад, використати спільний принтер, ніж переносити документи на флешці. Тобто, як ви вже зрозуміли, виникла потреба об’єднати комп’ютери в мережу.

— Що для цього потрібно? (Спеціальне обладнання та спеціальне програмне забезпечення.)

— А якщо комп’ютери знаходяться не в одній кімнаті, а, наприклад, у сусідніх? на різних поверхах? в різних містах чи країнах?

Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення теми «Комп’ютерні мережі»

Вивчення нового матеріалу

Працюємо з підручником Стор. 50-57

типи комп'ютерних мереж

Основні поняття:

1. Поняття комп'ютерних мереж, можливості комп'ютерних мереж

2. Типи комп'ютерних мереж: локальні та глобальні,

3. Пристрої для підключення до мережі

4. Провайдер

5. Мережева взаємодія: клієнт-сервер.


Домашнє завдання:


  1. із ст. 52 та 56 підручника інформатики виписати в зошит: 1. Визначення комп'ютерної мережі. 2. Види комп'ютерів за віддаленістю та за способом з'єднання. 3. Перерахуй обладнання необхідне для роботи комп'ютерної мережі.

2. Здай фото роботи в Google classroom

Відеоінструкція "Як здати завдання в Google Classroom"
на телефоні
на комп'ютері






Урок_8 "Створення та налаштування робочого середовища"

 Мета: формувати уміння налаштовувати своє робоче середовище, створювати об'єкти: папки, ярлики, файли; виконувати дії над об'єктами: копіювати, переміщувати, знищувати.

Хід уроку

І. Активізація пізнавальної діяльності

створення об'єктів

ІІ. Формування умінь (З використанням мультимедійної дошки)

  1. Встановити зображення тла робочого столу
  2. Створити папку класу в папці "Документи"
  3. У папці класу створити папку з прізвищем
  4. У папці з прізвищем створити папки для тем, які будемо вивчати:

  • Цифрові мережеві технології 
  • Текстовий процесор 
  • Алгоритми і програми 
  • Проектна діяльність 
5. Створити ярлики для програм: браузер, Microsoft Word, Scratch2
6. Створи графічний файл "Зображення"
7.Створити текстовий документ "Практична_Прізвище" 
8. Відкрити свою папку та зроби знімок екрану (PrintScreen). і встав його до текстового документу  "Практична_Прізвище" .
9. Закрити документ і зберегти зміни.
10. Скопіювати документ "Практична_Прізвище" до папки Проетна діяльнсть

ІІІ. Застосування практичних навичок

Практична робота 1,2 стор. 46-47

IV. Підсумок. 

Дії над об'єктами

Файлова системи

V. Домашнє завдання Створити власний обліковий запис (електронну скриньку) на Google.com.ua, електронну адресу та пароль входу записати до зошита. 



Урок_6 Об'єкти операційної системи та їх властивості

 Мета: ознойомити учнів з основними об'єктами файлової системи: файл його ім'я та властивості; папка (каталог) та його властивості; пристрої пам'яті та їх імена (кореневий каталог); основні розширення файлів; шлях до файлу.

Хід уроку

1. Мотивація навчальної діяльності: Мозковий штурм

— Які ви знаєте об’єкти операційної системи Windows?

— Що таке вікно?

— З яких елементів складається вікно?

— Які дії можна виконувати з вікнами?

— Які кнопки керування вікнами ви знаєте?

— Як змінити розміри вікон?

— Яке вікно називають активним, як його відрізнити від інших?

—  Чи можуть бути активними відразу декілька вікон?

—  Що таке контекстне меню?

— Як викликати контекстне меню?

2. Пояснення новго матеріалу.

У пам’яті комп’ютера може зберігатися великий обсяг інформації. Для того щоб можна було швидко знайти потрібний об’єкт, він отримує унікальне ім’я і певне місце зберігання. Створення, розташування і зберігання різних об’єктів ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

Робота з підручником стор. 39-40; 42-43

або за презентацією.
Усвідомлення зв'язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу:


Домашнє завдання читати стор. 42-43, 44(Файли)

Урок_5 Програмне забезпечення. Операційна система

 Мета: сформувати поняття про програмне забезпечення; програма, операційна система, інтерфейс операційної системи.

Хід уроку

Як приєднатися до Google classroom Відеопояснення



1. Мотивація навчальної діяльності: Мозковий штурм

- що відбувається з комп'ютером після натискання кнопки ввімкнення? Чи відразу він готовий до роботи?  Коли комп'ютер можна вважати готовим до роботи?  Що таке комп'ютерна програма?

2. Пояснення новго матеріалу.
Ви вже занєте з яких складових пристроїв складається комп'ютер, і знаєтне, що він виконує різні програми. Тобто 
    комп'ютерна система - це апаратна складова + програмне забезпечення
Читати підручник стор. 37
    Комп'ютерна програма - це алгоритм дій призначений для виконання комп'ютером. Ви вже знаєте, що комп'ютерні програми бувають різні: для роботи з малюнками, музикою, текстами. Читати підручник стор. 37-38 (які бувають програми, та пакети програм)
Є програми, які мають особливе значення для роботи комп'ютера - це операційні системи (скорочено ОС), без яких робота комп'ютера неможлива.
Робота з презентацією:

Виписати до зошита:
 поняття ОС- означення, види та інтерфейс користувача.


Усвідомлення зв'язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу:
Розглянути малюнки в підручнику стор. 35-36.
Завдання: Розглянути Робочий стіл власного комп'ютера і пригадати основні навики роботи, які ви отримали в молодшій школі.
- Які об'єкти оперраційної системи ви можете назвати? (Робочий стіл, панель задач, меню)
- Що таке робочий стіл комп'ютерної системи? (Головне вікно, яке займеє весь екран)
- Які є основні елементи рРобочого столу? ( Значки (піктограми) програм та документів, ярлики, панель задач, кнопка Пуск , Кошик)
- Для чого слугує Панель задач? (панель задач слугує для відображення деякої системної інформації, спрощення пошуку програм)
- Що таке меню? (Меню - це перелік команд, які можна виконувати над даним об'єктом)
- Як відкрити Головне меню операційної системи? (кнопкою Пуск)
- Назвіть основні пункти Головного меню.
-Що таке Контекстне меню? (набір операцій, які можна виконувати над певним об'єктом у певний момент часу)
- Як викликати контекстне меню? (Клацнути правою клавішою миші по об'єкту)
Узагальнення і систематизація знань. 
Домашнє завдання читати стор. 33-38 знати відповіді на запитання стор. 36

Урок_4 Види сучасних персональних комп'ютерів

 Мета: познайомити учнів з вдами сучасних комп'ютерів, їх використання в різних сферах діяльності, розвивати пізнавальні інтереси, навики рботи з мишею та клавіатурою, самоконтролю.

Ситуація успіху

Закінчи речення:

1. Відображає інформацію, з якою працює комп'ютер ...

2. До даного пристрою приєднуються всі інші пристрої комп'ютера....

3. Вводить текстові дані в комп'ютер ...

4. Виводить звукову інформацію ...

5. За його допомогою можна вивести на папір тексти, малюнки ...

6. Для збереження даних використовують ...

7. Пристрій, що обробляє інформацію ...

Перевір свої знання, пройшовши  тест Складові комп'ютера


Додаткове

Вивчення новго матеріалу

Робота з презентацією "Види комп'ютерів"
Відеоматеріал "Перший персональний комп'ютер"
Усвідомлення вивченого матеріалу:
Домашнє завдання: читати стор. 18-19; на стор. 22 QR-кодом переглянути відео

Урок_3 Апаратна та програмна складові інформаційної системи

 Мета:  узагальнити поняття  складові комп'ютера та їх призначення; формувати уміння розподіляти пристрої за групами їх призначення; ознайомити з основними складовими процесора; виховувати інформаційну культуру.

Ситуація успіху
Розгадай загадку
  1. Зафіксує ваші рухи, танці, пісні гамірні.

Зможе повторити все. Що за пристрій це?

  1. Клац на кнопку – вже співає, музика весела грає.

І навушники красиві. Відгадайте, що за диво?

  1. Голос миттю запишу і цей голос збережу.

Підберу чудовий фон. Мене звати…

  1. Тисну трубочку до вуха, кожен голос з трубки слуха.

Чути чую, також бачу, а в житті багато значу.

  1. Буду всім допомагати точно й швидко рахувати.

Невеличкого я зросту, керувати мною просто.

  1. Тисячі програм я маю, граюсь, пишу і читаю.

На планеті цій зеленій серед техніки я геній!

  1. Він багато чого може, у дорозі допоможе.

Профі-гід, а не аматор. Діти, це є…

Вивчення новго матеріалу

Робота з презентацією "Складові комп'ютера"

Узагальнення понять:

Пристрої введення: клавіатура, миш, мікрофон, сканер

Пристрої виведення: монітор, колонки, принтер

Пристрої збереження даних: жорсткий диск, флеш-пам'ять, карта пам'яті

Пристрої обробки даних: процесор - мікросхема, яка розміщується всередині системного блока і призначена для виконання функцій управління пристроями та

опрацювання даних.

Усвідомлення вивченого матеріалу:

 

Домашнє завдання: читати стор. 18-19, опрацюй словник стор. 23-24