Ігровий проєкт "Чарівник та дракон"

 Мета уроку: Вдосконалювати вміння учнів розрізняти типи алгоритмів, формувати вміння виконувати алгоритми розгалуження та повторення, скаладати проєкти в середовищі Скрейтч використовуючи алгоритми розгалуження та повторення.

Завдання: У проєкті "Чарівник і дракон" ми розробимо гру, в якій дракон літає по ігровому полю, а чарівник намагається в нього влучити блискавкою, що вилітає з його чарівної палички. 

Перехід до онлайн Scratch -3 за посиланням Scrath 3.0

Вдосконалюємо навики:

Відкрий онлайнове середовище Студія Code.org  пройди рівні  гри:  Лабіринт та Художник


Урок_32 Алгоритми з розгалуженням

 Мета уроку: Вдосконалювати вміння учнів розрізняти типи алгоритмів, формувати вміння виконувати алгоритми розгалуження, скаладати проекти в середовищі Скрейтч використовуючи алгоритми розгалуження.


Хід уроку


Актуалізація опорних знань. 

Придумай закінчення речення:

  • Якщо йде дощ, то дорога...
  • Якщо учень захворів, то в школу...
  • Якщо тобі подарували комп’ютер, то...
Додай команди в подані словесні алгоритми.

- Якщо на річці крига, то ..., інакше... 

- Якщо паркан пофарбовано, то, інакше  

- Якщо на небі сонце, то , інакше 

Якого типу приклади алгоритмів ми розглянули?Проаналізуйте даний алгоритм:

Якого він типу?
http://svitppt.com.ua/images/28/27468/960/img3.jpg
Що можна здійснити за його допомогою?
Виконайте даний алгоритм для слів: малювати, бігти, читати.
 Формування умінь створювати  алгоритми розгалуження:
Завдання: скласти проєкт навчання англійської мови: додати на сцену кілька об’єктів, коли спрайт торкається об’єкта, говорити його назву англійською мовою та сховати його. Змінити сцену та спрайт на свій розсуд.

Перехід до онлайн Scratch -3 за посиланням Scrath 3.0

Домашнє завдання: читати стор. 137-138

Урок_31 Алгоритми з повторенням

Алгоритми з повторенням
Онлайн середовище Скретч Сретч 3.0
Хід заняття
1.Актуалізація опорних знань
Алгоритм, у якому передбачається багаторазове виконання одного й того самого набору команд, називають алгоритмом з повторенням або циклічним алгоритмом

Види циклів у Скретч:
БЕЗУМОВНИЙ                 З ЛІЧИЛЬНИКОМ                 З  УМОВОЮ

Побудова квадрата:

 
Іі можна оптимізувати: повторити тіло циклу 4 рази
кількість повторень - 4;
Отже, щоб намалювати замкнену фігуру:
- кількість сторін = кількості повторів
- кількість кроків = довжині сторони
- кут повороту = 360/на кількість сторін
ПІДСУМОК

Урок_30 Реалізація лінійних алгоритмів. Малювання у Скрейтч

Мета: вдосконалення умінь створювати лінійних алгоритмів; розвивати логічне мислення

  Формування умінь створювати лінійні алгоритми:

Завдання: розробити  проєкт "Фігури" , в якому виконавець малює квадрат зі стороною 100 та прямокутник зі сторонами 100 на 50. Сусідні сторони прямокутника мають бути одного кольору, а протилежні різного. Фігури не повинні перетинатися.
Проєкт зберегти на власному комп'ютері з назвою Фігури_Прізвище і здати в Google classroom
Перехід до онлайн Scratch -3 за посиланням Scrath 3.0
Шляхи реалізації проєкту:

Якщо не відкривається перегляд перейти за посиланням: https://cutt.ly/svRmog7

Здача роботи в Google classroom:



Додаткове завдання: за бажанням стоврити проєкт, в якому герой малює першу літеру вашого імені.
Домашнє завдання: повторити види алгоритмів та команди скрейтч на форзаці підручника

Лінійні алгоритми

Мета: узагальнити поняття лінійних алгоритмів, пригадати особливості середевища та принципи програмування у середовищі Скретч

Переглянути відео уроку (на домашнє завдання не звертати уваги)

Повторити які можуть бути команди в середовищі Скретч за допомогою   форзаца вашого підручника.
Приємного перегляду, гарних вихідних

Лінійні алгоритми

Мета: узагальнити поняття: алгоритми, видів алгоритмів, виконавець алгоритму; формувати навики створення лінійних алгоритмів.


 
  Формування умінь створювати лінійні алгоритми:
Завдання: розробити  проєкт "Акваріум" , в якому мешканці акваріуму рухаються у воді. Доторкнувшись до межі екрану, вони розвертаються. Восьминіг має змінювати образи та колір, рибки розвертатись час від часу, крабик - бігати по дну справа наліво.
Проєкт зберегти на власному комп'ютері з назвою Акваріум_Прізвище і здати в Google classroom
Перехід до онлайн Scratch -3 за посиланням Scrath 3.0

Шляхи реалізації проєкту:
 
 Здача роботи в Google classroom:
 

Бажаємо успіху, отримуйте насолоду від створених проєтів.
Експериментуйте, досліджуйте, насолоджуйтесь

Середовище опису та виконання алгоритму

мета: сформувати свідомі знання з даної теми, сформувати поняття алоритму,  середовища опису та виконання алгоритмів; формувати вміння використовувати середовище для створення алгоритмів
Актуалізація опорних знань:

Вивчення нового матеріалу:

Перехід до онлайн Scratch -3 за посиланням Scrath 3.0
Відео-пояснення "Ознайомлення з основними об'єктами та блоками в середовищі Scratch -3"
 
Формування практичних навичок:
Завдання: Розробити проєкт "Політ кажана", в якому кажан рухається по екрану, слідуючи за вказівником миші, в польоті махаючи крилами; підібрати потрібний фон. За бажанням поекспериментувати, додавши власних героїв та їх доречні дії

Збереження та здача роботи:
1. Зберегти проєкт, для цього: Файл\Вивантажити на ваш комп'ютер. Розпочнеться завантаження вашого проєкту, виберіть папку де його зберегти, та вказавши ім'я "Політ_прізвище"
2. Завантажити проєкт для здачі в гугл класі:  
 

Домашнє завдання: 
Проаналізувати матеріал на блозі та ознайомитись з командами Scratch на форзаці підручника

Типи алгоритмів

 Мета: ознайомити учнів з типами алгоритмів, навчити визначати тип алгоритму для розв'язування поставленого завдання


1. Актуалізація опорних знань:

- Що таке алгоритм?
- Звідки походить слово "Алгоритм?"
- У яких формах можна подавати алгоритми?

2. Вивчення нового матеріалу:

Опрацювання матеріалу за презентацією

3. Формування понять:

1. стор. 111 визначити вид алгоритму

2. Які алгоритми називають лінійними? Наведіть приклади лінійних алгоритмів.

3. Які алгоритми називають розгалуженими? Наведіть приклади алгоритмів з розгалуженням.

4. Наведіть приклади прислів’їв, де дія виконується в залежності від виконання певної умови.

5. Які алгоритми називають циклічними? Наведіть приклади алгоритмів з повторенням.

6. Наведіть приклади відомих казок або оповідань, де певні дії виконуються циклічно.

Домашнє завдання: Читати матеріал по конспекту, вміти визначити вид алгоритму





Виконавці алгоритмів та їх системи команд

 Мета:  узагальнити відомі поняття: команда, виконавець команди, алгоритм, програма.

Опрацювання матеріалу за презентацією:

Домашнє завдання: читати стор. 114








Сторінки документа та їх форматування

Мета: сформувати знання та вміння налаштовувати параметри сторінки (розмір, орієнтацію, поля).; розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері.
     Відтворення і коригування опорних знань:
      1. Яка послідовність операцій під час опрацювання текстових документів?
      2. Які об'єкти може містити текстовий документ? Опишіть їх властивості.
      3. Форматування яких об'єктів ви вже виконували?
    Мотивація навчальної діяльності
   Практично будь-який документ на екрані виглядає зовсім не так, як на аркуші паперу. працюючи з документом, ви можете не звернути уваги на дрібний шрифт, встановлюючи великий масштаб перегляду. якщо ж роздрукувати такий документ, він буде погано читатися. подібних проблем може бути багато, щоб їх уникнути потрібно документ підготувати відповідним чином. Сьогодні ми цього навчимось.
    Пояснення нового матеріалу:
   (використовуючи підручник стор. 106 та одночасне виконання потрібних дій)

  Формування умінь:


Домашнє завдання: повторити тему "Текстовий редактор"
1. Впізнай кнопку
2. Списки
3.Правила набору тексту

Урок_21 Створення списків у текстових докуменах


Мета: навчитися створювати і змінювати маркіровані і нумеровані списки у текстовому редакторі. Виховувати почуття естетики до оформлення документів.
    Актуалізація опорних знань. (Закінчи речення)
  1. Відредагувати документ означає ….
  2. Клавіша, яка стирає символ зліва від курсору називається…
  3. Клавіша, яка стирає символ справа від курсору називається …
  4. Щоб створити новий абзац …
  5. Щоб скопіювати фрагмент тексту….
  Пояснення нового матеріалу.
Підручник стор. 101 (види списків)
Якщо потрібно створити списки, Word дає можливість їх маркірувати символами або нумерувати цифрами і літерами.
Маркований список – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть маркер (спеціальний символ).
Нумерований список – це послідовність абзаців (слів або речень), на початку кожного з яких стоїть порядкове число або літера.
Багаторівневий список – це сукупність вкладених списків.
Стор. 102 «термінологічний словник» означення
Створення списків: за компютером з коментарями вчителя (список кольорів веселки) – скопіювати 5 раз задати різні види списків, зразок стор. 105. 5 список - нестандартний маркер
Алгоритм створення списків стор. 103 
Закріплення вивченого матеріалу.
Виконайте Практичну роботу стор. 105 і здайте в Google ClasRoom
Підказки до виконання можна знайти тутПрактична робота
Додаткове завдання (за бажанням)
 Створіть  документ за алгоритмом:
1.    Складіть меню на свій розсуд у вигляді спису (святкове меню – нумерований список, десерт – маркований список).
2.    Прикрасьте меню відповідними малюнками.
3.    Колір та розмір шрифту оберіть на власний смак.
    Збережіть документ у власній папці під назвою «Меню» .
Домашнє завдання Опрацювати стор. 101-103





Цифровий світ та інформаційна грамотність

 Мета уроку. Формування інформаційної культури та академічної доброчесності учнів. Ознайомитися з основними видами інформації, що залишають цифровий слід і тінь в Інтернеті. Дослідити сервіси Google, що фіксують інформацію про користувача і впливають на результати роботи інших сервісів (пошук, реклама, підказки). Виявити відомості, які збирає про користувача Facebook і дізнатися як обмежити доступ до приватної інформації.

Хід уроку

   Цифрова інформаційна мережа, що обплутала своєю павутиною всі комп'ютери на планеті, неминуче співіснує з такими явищами, як «цифровий слід» і «цифрова тінь». Цифрова тінь - це інформація, яку кожна сучасна людина створює про себе, сама того не підозрюючи, а цифровий слід - це гігабайти інформації, які користувачі щодня самостійно передають через Всесвітню павутину, відправляючи електронні листи з вкладенням, ділячись фільм або публікуючи пости в соціальних мережах.

  Обсяг цифрового сліду кожної людини щодня постійно збільшується. Відповідальність за зберігання та використання цієї цифрової інформації покладається на певні організації, Інтернет-сервіси, провайдери і дата-центри, де все це розміщується фізично.


Інформаційна культура — уміння цілеспрямовано працювати з да­ними й використовувати сучасні технічні засоби та методи.

Інформаційна культура проявляється в людини:

·       у конкретних навичках використання різних технічних пристроїв — від телефону до персонального комп’ютера та мережевих пристроїв;

·       в умінні отримувати дані з різних джерел — від періодичних друкова­них джерел до електронних комунікацій;

·       в умінні подавати інформацію в зрозумілому вигляді та ефективно її використовувати;

·       в уміннях працювати з повідомленнями різних видів.

 Культурна людина повин­на вміти оцінювати отримані відомості якісно, розуміти їх корисність, достовірність тощо.

Істотний елемент інформаційної культури — уміння приймати колек­тивне рішення. Уміння ефективно взаємодіяти з іншими людьми — важлива ознака людини інформаційного суспільства.

Правила спілкування:



Домашнє завдання: 
Перегляньте відео разом з батьками
Безпека дітей в інтернеті. Серія 5 - Техніка безпеки: спілкування (Джерело: - https://osvita.diia.gov.ua/)


Практична робота "Створення таблиць в текстовому документі"

Мета: Формування умінь створювати та оздолювати таблиці в текстовому документі

Актуалізація опорних знань: Виконання інтерактивної вправи
Практична робота:
1. Створити текстовий документ, в якому створити таблиці за зразком:
    1. стор. 96 Завдання 2
   2стор. 97 Завдання 1 Зображення до завдання
2. Збережи роботу власній папці під назвою "Таблиці_Прізвище", здай в гугл клас
Інструкція- нагадування я це зробити можна знайти за посиланням 
Додаткове завдання стор.96 завдання 3

Домашнє завдання: повторити стор.98-100

Додавання таблиць до текстових документів

Мета: сформувати знання про способи вставлення таблиць у текстовий документ; формувати вміння створювати таблиці у текстовому документі, редагувати структуру  таблиць, змінювати формат окремих елементів; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи.
Актуалізація опорних знань:

Пояснення нового матеріалу. 
Створення таблиці за зразком з коментарями та поясненням вчителя та підручник стор. 99-100

Домашнє завдання: опрацювати по підручнику стор. 99-100
Перевір свою компетентність:

Додавання зображень до тексту

Мета: сформувати поняття: графічні об’єкти, навчити способам вставлення графічних об’єктів у текстовий документ; формувати вміння застосовувати знання та навички з різних предметів; розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості, естетичного смаку.

Актуалізація опорних знань: 
1. Що таке текстовий редактор? Назвати приклади програм текстових редакторів
2. Що означає процес редагування тексту?
3. Що означає процес форматування тексту?
4. Нагадати кнопки форматування симолів на панелі інструментів.
5. Комбінація клавіш для копіювання тексту?
6. Комбінація клавіш для вставлення скопійованого тесту?
7. Назвати основні правила комп'ютерного набору тексту.
Опрацювання теоретичного матеріалу:


Практичне завдання:
Створити текстовий документ – листівку про улюблену пору року.
Текст  та малюнки можна скачати тут


Домашнє завдання:

Підручник сторінка, ст.98 прочитати.
Індивідуальне завдання: створити запрошення за зразком у підручнику стор. 93

Урок_16 Правила набору тексту. Недруковані символи

Мета: формувати поняття редагування та форматування об'єктів текстового документу; ввести понятття недрукованих символів, формувати вміння створювати документ згідно правил набору тесту. Формувати ІКТ-компетентності учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. виховувати інтерес до вивчення предмета, кільтуру роботи за комп'ютером.

Хід уроку

Посилання на відеопояснення до уроку: Відеопояснення

Актуалазація опорних знань:  

 Повтори інструменти форматування тексту:

Вивчення нового матеріалу:

Робота з підручником:
1. Повтори правила набору тексту  стор. 87-88 
2. Розглянь на стор. 90 в розділі "Як визначити кількість абзаців у тексті?" поняття недрукованих символів.
Перевір себе, виконавши вправу:
 

Формування вмінь та навичок
При наборі тексту використовуйте такі клавіші клавіатури:
Практична робота:
1. Ви знаходетесь у свєму Google аккаунті у Google classroom та відкритий   урок за сьогоднішньою датою.
2. В розділі "Ваша робота" виберіть "Створити" - Документи
3. В створеному документі вибрати Файл\Перейменувати змінити назву на "Зразок_Прізвище" (замість Прізвище, кожен пише власне прізвище")
4. Встановити розмір шрифту -24, тип шрифта: Times New Roman, колір - помаранчевий, вирівняти по центру.
5. Записати заголовок "Завдання виконував: учень (учениця) 5 класу, Прізвище та ім'я"
6. Перейти на новий абзац та набрати текст з першої рамки за зразком: підручник стор. 84. (Текст набирати без рамки, намагатися підбирати шрифти та кольори максимально до зразку)
7. Ввівши текст, закрийте вкладку з документом.
8. Здайте роботу в Google classroom
Домашнє завдання Читати стор. 87-88